Saç Simülasyonu

              Saç simülasyonu, saç mikropigmentasyonu yada saç dövmesi ismiyle bilinen bu yöntem,  cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla kellik olan alanlara epidermal mikropigmentasyon uygulanmasıyla yapılır.

              Saç simülasyonu bir saç ekim yöntemi değildir. Fakat saç ekimi sonrasında saç ekim yöntemleri ile birlikte kullanılabilmektedir.

              Özellikle saç kıran gibi bölgesel saç dökülmesinin kamuflajında oldukça etkili sonuçları mevcuttur.

               En başarılı sonuçlar genel de kısa saç tipinde yapılan simülasyonlarda alınmaktadır.

               Saç simülasyonu ayrıca saç ekimi sonrası yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından rahatsız olan kişilerde ara boşlukların saç efekti ile kapatılmasında muhteşem sonuçlar üretmektedir.

               Saç simülasyonun süresi uygulama alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.Ortalama 30 dk ile 3 saat arasında değişmektedir.

İşlem sonrası hasta günlük hayatına hemen dönebilmektedir. Aynı gün ılık duş ile saç yıkanabilmektedir.Sonucu için saç ekiminde olduğu gibi uzun bir zaman beklemenize gerektirmeden hemen sonuç alınmaktadır.Ayrıca eski dikişli yöntemle alınan saç ekimlerinde dikiş izinin olduğu alanın saç efekti ile kapatılmasında oldukça başarılı bir yöntemdir

Kalıcılığı ortalama 2-3 senedir.

               Saç simülasyon işleminde özel cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar kişiye özel tek kullanımlık iğneleri ile steril bir ortamda çalışılmasının ve işlemin hızlı oluşmasını sağlamaktadırlar.

               Saç simülasyonu uygulanmış bir alana sonradan saç ekimi uygulanabilmektedir

               Saç simülasyon boyları özel boyalar olup insan sağlığına zararları yoktur.

 

 

 

                Saç simülasyonu kampanya fiyatlarımız için bizi lütfen arayınız

Saç Ekimi izini kapatmada Saç Simulasyonu

Saç Ekimi Alopesi tedavisindeki en önemli yöntemlerden bir tanesidir. Fakat donör, yani saçın alındığı bölgelerde oluşan seyreklikler , ekim sonrası kişilerde büyük sıkıntı ve görüntü bozukluğu oluştrmaktadır. Biz bu örnekte Saç ekimi yapılmış ve donör sahada oluşan seyreklik ve kötü görüntünün, Saç Simulasyonu işlemi ile kamuflajını yaptık.

Saç Simulasyonu Uygulamamız

Saç Kenarlarında seyreklikten şikayetçi olan müşterimzi saç simulasyonu uygulamamız

Saç Simulasyonu Uygulaması

Erkek tipi alopeside Saç Simulasyonu uygulaması. Bu uygulamada hem roller , hem de iğneleme tekniğini kombine olarak kullandık. Daha önceden Youtube kanalımızda roller tekniğinin nasıl yapıldığını gösteren video yayınlamıştık. Bu uygulamada işlemin iğneleme kısmını gösteren bir video hazırladık. İğneleme yöntemi ile scalp tarama özellikle sabır gerektiren bir işlem. Biz bu aşamada işlem yaptıran kişiyi yormamak için 2 kişi çalışmayı tercih ediyoruz. İşlemde topikal anestezik maddeler kullanmaktayız. Bu yüzden işlem ağrısız bir işlemdir. Uygulanacak alanın genişliğine göre işlem 1-2 seans sürebilmektedir. 

Saç Simülasyonu

Saç Ekimi sonrası boşlukların Saç Simülasyonu ile doldurulması

Saç Simülasyonu

 Erkek tipi alopeside saç simülasyonu işlemi videosu

Saç Simülasyonu

Kadın Tipi saç dökülmesinde saç simülasyonu ile boşlukların doldurulması saç efekti işlemi. Uygulayıcı Moshe Alul

Saç Simülasyonu

Erkek Tipi alopeside saç simülasyonu uygulama işlemi

Please reload

Saç simülasyon'u konusunda bizzat uygulamanın ve cihazın yaratıcısı Moshe Alul'dan sertifikamız bulunmaktadır.

H.Yasmin Güzellik Salonu

Atalar Mahallesi Sultan Sokak No:21 Kat:1 Daire:1-2

02164885152

  • w-facebook
  • w-flickr
  • Twitter Clean

İphone, ipad , Android Cep telefonu tablet, Windows 8 Tablet. PC uygulamamamızı App Store, Google Play ve Windows store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. İndirmek için App Store, Google Play yada Windows Store düğmelerini tıklayın

 

© 2014  Davud Yasmin (Sayfa tasarımı, web design)

Yasal Uyarı : "Hyasminbeauty kalıcı makyaj  web sitesinde paylaşılan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, yasal düzenlemeler uyarınca reklam, teklif vb. teşkil etmez. Sitede sunulan bilgiler hakkında H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin sorumluluk kabul etmez. Bu sitede paylaşılan bilgileri ve sair diğer tüm verileri H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin'in yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret edenler, yukarıda yer alan şartları kabul etmiş sayılır."

HÜMEYRA YASMİN H.YASMİN TESCİLLİ MARKADIR  Marka Tescil No:2013/22401 HYASMİNBEAUTY ve LOGO TESCİLLİ MARKADIR: Marka Tescil No: 2015/80662 tüm hakları saklıdır.